L-Arbeiderspers


Debuut dat je bij de strot grijpt

Nitro Mountain

Lee Clay Johnson

© Robert Cohen

Lee Clay Johnson is een jonge, nieuwe auteur met een ongelofelijk schrijftalent. Hij werd ontdekt door de redacteur van Cormac McCarthy.

Lee groeide op in een bluegrass-muzikantengezin in Nashville, Tennessee. Hij studeerde aan Bennington College, een universiteit waar grote auteurs als Bret Easton Ellis en Donna Tartt vandaan komen. Hij publiceerde in diverse literaire tijdschriften. Nitro Mountain is zijn debuutroman.

Muziek kan je leven redden

Nitro Mountain speelt zich af in een vervuilde mijnstreek in West Virginia, midden in de Appalachen. Wat de mensen in dit ruige middelgebergte bindt, zijn kleine misdaden, alcohol en muziek. Leon is bassist in een bandje en komt al in de problemen door ’s ochtends op te staan. Zijn grote liefde Jennifer woont samen met de gevaarlijkste crimineel van de stad, die met zijn ogenschijnlijk oprechte en charmante karakter iedereen om de tuin weet te leiden. Als Leon Jennifer op haar verzoek van deze psychopaat probeert te redden, blijkt zij een dubbele agenda te hebben. Een meedogenloos verhaal? Ja. Maar niet zonder troost: de pijn en miserie van de personages zijn de inspiratiebron voor hun muziek, die zij meer liefhebben dan het leven.

Prachtig grimmig en bezield portret van het leven in de mijnbouw van Virginia. – Publishers Weekly

Van kaft tot kaft oefent dit boek een sterke magnetische aantrekkingskracht uit, waarmee het de lezer opzuigt. – Nashville Scene

Een jonge, nieuwe auteur, met een ongelooflijk schrijftalent: scherpe dialogen, treffende beelden, mooie vergelijkingen.

Voor de lezers van Claire Vaye Watkins, David Vann en Cormac McCarthy

Appalachian noir op zijn duisterst en krachtigst. Een ambitieus, verontrustend en gewaagd debuut. – Kirkus Reviews

Lee Clay Johnson is vanaf 3 november in Nederland, in Den Haag voor Crossing Border.

ISBN 9789029507141 – paperback – 224 pagina’s – roman – Uitgegeven door Uitgeverij De Arbeiderspers –
Verschijnt 11 oktober 2016 – Prijs: 18,99 € – ook als e-book verkrijgbaar à 11,99 €


Boeklovers

Advertisements

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s